Czy dobry zarobek musi się wiązać z mozolną i rutynową pracą na etacie? A może myślisz, że Twój pomysł na biznes nie jest wystarczająco dobry? Życie jak zwykle potrafi zaskakiwać i pokazuje, że pomysłowość ludzi nie zna granic. Oto 5 najbardziej zaskakujących sposobów na zbicie fortuny!

Strona internetowa na sztuki

Alex Tew , 21-letni student z Anglii stworzył stronę internetową, którą nazwał „The Milion Dollar Homepage”. Strona zawiera milion pikseli, a cały szkopuł polega na tym, że każdy z nich kosztuje 1$! Oferta została skierowana do reklamodawców średnich i dużych przedsiębiorstw, a pomysł był tak absurdalny, że zyskał uwagę mediów. Po opublikowaniu kilku artykułów na temat przedsięwzięcia w poczytnych gazetach branżowych, biznes studenta osiągnął niesamowity wymiar. Obecnie strona jest wyprzedana, a chłopak zarobił swój pierwszy milion.

Jesteście ciekawi jak wygląda strona za milion dolarów? Sprawdźcie pod linkiem: http://www.milliondollarhomepage.com/

Alibi na każdą okazję!

Zataiłeś przed żoną imprezę z kolegami z pracy? A może zdarzyło Ci się wziąć zwolnienie lekaraskie i jechać na gokarty? Jeśli nie masz alibi, a Twoja żona lub szef ciągną Cię za język – możesz kupić sobie „wymówkę” już za 9,99 zł! Oferta jest szeroka i skrojona na miarę Twoich potrzeb – od ewentualnej „zdrady” po iście filmowe „kac vegas”. „Wymówkowy” biznes jest dość innowacyjny, ale i bardzo dochodowy. Szeroki wachlarz usług w różnych językach można znaleźć w sieci.

Sklep z niespodziankami

„Something Store” to sklep, który oferuje prawdziwego „kota w worku”! Jego innowacyjność polega na niezwykłym mechanizmie – potencjalny klient wpłaca na konto sklepu 10 dolarów, zaś w zamian otrzymuje paczkę o niewiadomej zawartości. W pudełku może być dosłownie wszystko – od pary domowych kapci po laptop wysokiej klasy. Przesyłka od „Something Store” to jedna wielka loteria. Zdecydowałbyś się na takie rozwiązanie?

Przyjaciel do wynajęcia

Portal „RentaFriend.com” oferuje usługi przyjaciół… do wynajęcia na każdą okazję! Nie masz z kim iść na imprezę lub do kina? A może szukasz kogoś, kto dotrzyma Ci towarzystwa na plaży bądź spotkaniu biznesowym? Zakres usług portalu o wdzięcznej nazwie „Wynajmij przyjaciela” jest naprawdę szeroki. ‘Przyjaciół’ oczywiście dobierasz według specjalnych preferencji, takich jak zainteresowania, sylwetki czy zdjęcia twarzy.

Kawałek ojczyzny

Pat Burke to Irlandczyk, który w 2006 roku zarobił ponad 0,5 miliona funtów! Dokonał tego sprzedając ziemię z własnego podwórka! Cel przedsięwzięcia zahacza o granice absurdu. Burke zauważył, że jego znajomi, którzy wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych często proszą go o przesłanie „kawałka” irlandzkiej ziemi, która miała być użyta podczas chowania zmarłych lub ślubu. Burke wyczuł „żyłę złota” i zaczął sprzedawać ziemię w Internecie. Zysk przerósł jego najśmielsze oczekiwania.

Powyższe przykłady pokazują, że każdy pomysł może odnieść sukces, nawet jeśli z początku wydaje się być zupełnie niedochodowy. Wystarczy odrobina wiary w siebie i uważność, aby wyczuć zapotrzebowanie potencjalnych klientów na dany produkt lub usługę. Sam pomysł – jeśli jest bardzo oryginalny – jest w stanie przynieść nawet trzykrotne zyski w ciągu krótkiego okresu czasu. Może warto spróbować?