Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który sprawia, że potrzebujemy więcej środków finansowych niż zazwyczaj. Wydatkowy okres zaczyna się już od końca listopada. Organizacja wystawnych uroczystości może zrujnować nasz domowy budżet. Zobacz co zrobić, aby uniknąć nieplanowanych wydatków!

Sposób 1 – ogranicz wysyłanie kartek świątecznych

Otrzymanie kartki świątecznej to miła niespodzianka, jednak w dobie dużych możliwości technologicznych ich wysyłanie nie jest konieczne. Zamiast umownych 4-5 zł za kupienie i wysłanie kartki, lepiej i oszczędniej wysłać smsa lub mmsa z graficznymi życzeniami. Świąteczne maile również sprawdzą się świetnie.

Sposób 2 – nie kupuj drogich dekoracji 

Kupowanie dekoracji świątecznych tydzień przed Bożym Narodzeniem to najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić dla swojego portfela. Pamiętaj, że wszystko, co świąteczne jest 2-3 razy droższe w grudniu. Wiele osób gromadzi ozdoby choinkowe przez lata lub kupuje je z wyprzedzeniem na poświątecznych wyprzedażach.

Sposób 3 – rób zakupy z listą

Wchodząc do kolorowego supermarketu mamy tendencję do kupowania rzeczy, które nie są nam potrzebne. Kardynalnym błędem, jaki popełnia większość Polaków jest kupowanie zbyt dużych ilości jedzenia, które marnuje się w okresie poświątecznym. Żeby uniknąć „strat materialnych” zdecydowanie lepiej jest zaplanować gwiazdkowe wydatki. Lista i z góry określony budżet pozwolą Ci na sprawowanie większej kontroli nad wydatkami.

Sposób 4 – oryginalne opakowanie do prezentu

Zamiast wydawać oszczędności na kolorowy papier prezentowy lub torebki ozdobne, które i tak wylądują w koszu – zrób coś oryginalnego. Prezenty możesz owinąć w ciekawe rysunki dziecka (aktywizując je do wspólnej zabawy) lub w kolorowe gazety.

Sposób 5 – porównuj ceny

Niemal wszystkie sklepy oferują specjalne świąteczne promocje. Aby w pełni wykorzystać „potencjał promocyjny”, dobrym sposobem jest zbieranie sklepowych gazetek lub skorzystanie z internetowych porównywarek cen.

Nie wiesz gdzie je znaleźć? Oto ranking 10 najlepszych porównywarek:

http://bit.ly/2BR0uDu