Majówka w tym roku przypada wyjątkowo korzystnie. Wystarczy wziąć zaledwie kilka dni wolnego, a będziemy się cieszyć 9-dniową przerwą od pracy. Jest to świetna okazja, aby zaplanować rodzinną wycieczkę tuz przed wakacjami. Eksperci przewidują, że w tym roku urlop wykorzysta aż 30 tysięcy Polaków (według danych wp.pl).  Z tej okazji warto rozejrzeć się za turystycznymi alternatywami już teraz.  Oto 4 tanie kierunki na długi weekend majowy.

Może nad morze?

Bałtyk jest piękny, szczególnie w sezonie wiosennym i letnim. Nadmorskie kurorty są pełne atrakcji dla najmłodszych. Gdańska starówka, morskie akwarium w Gdyni, Aqua Park w Sopocie czy całoroczne wesołe miasteczko we Władysławowie to świetne pozycje dla dzieci. Przed sezonem można trafić na tanie noclegi w cenie od 25 zł od osoby.

Początek maja to również czas promocji i rabatów oferowanych przez przewoźników, np. bilet lotniczy z Warszawy do Gdańska w obie strony kosztuje zaledwie 68 zł (cena zależy od terminu wyjazdu). Warto zatem nieustannie przeglądać aktualne oferty w poszukiwaniu nowych promocji.

Skalne Miasta w Czechach

Sudety (szczególnie na granicy polsko-czeskiej) to piękne krajobrazy rodem z baśni (to właśnie tutaj kręcono sceny do „Opowieści z Narnii”). Najpiękniejsze miasto to Adrspasko-Teplickie skały – obfituje w liczne kaniony i przepiękne szlaki turystyczne.

Miasteczko znajduje się zaledwie godzinę od polsko-czeskiej granicy. Oprócz pięknych krajobrazów, miasto oferuje piękne kamienice, liczne restauracje i bary, które kuszą niskimi cenami. Turyści często odwiedzający to miejsce doradzają nocleg w kwaterach prywatnych, które są nawet cztery razy tańsze od hoteli.

Stolica Litwy za niewielką cenę

Wilno słynie z przepięknej architektury i zdumiewającej historii. Stolica Litwy to jednak nie tylko bogactwo architektury, to również piękna i malownicza przyroda. Okoliczne parki oraz jeziora są świetnym urozmaiceniem zwiedzania atrakcji historycznych miasta. Oprócz Wilna, można również zwiedzić znajdujący się zaledwie 5km dalej zamek krzyżacki w Trokach. Tanie linie autobusowe lub lotnicze oferują przewozy w cenach od 70 zł za osobę.

W stronę słońca

Turcja, Bułgaria czy Chorwacja to świetne kierunki na majówkę. Są to miejsca, w których na pewno nie zabraknie słońca, a temperatura może sięgnąć nawet 30 stopni Celsjusza! W wersji budżetowej do Chorwacji lub Bułgarii możesz wybrać podróż autokarem. Tydzień pobytu z noclegami, wyżywieniem w formie śniadań i obiadokolacji oraz podróżą kosztuje nawet od 700 zł od osoby! Podróż do Turcji oznacza lot samolotem, ale wczasy w przystępnej cenie (nawet od 900 zł od osoby w opcji all inclusive) znajdziesz wertując oferty last minute.