Narzekasz na nadmiar czasu wolnego po pracy? Może warto go efektywnie wykorzystać, np. dorabiając sobie do miesięcznej wypłaty. Nie masz pomysłu od czego zacząć? Mamy dla Ciebie kilka alternatyw.

Sposób 1 – zbieranie owoców
Sezon letni w pełni. Przyjemna pogoda i ciepły klimat sprzyjają pracy przy zbiorach owoców – truskawek, ogórków, czereśni, itp. Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu i obcować z naturą, a do tego jesteś sumienny i cierpliwy, możesz wyruszyć na podbój pól i sadów. Płace za ten rodzaj pracy bardzo się wahają i zależą od możliwości finansowych właściciela. Zazwyczaj oferują oni wynagrodzenie w wysokości 1,50 zł/ 2 zł za ok. 2 kg truskawek. Niektórzy proponują dniówkę, która waha się od 60 zł do nawet 150 zł za dzień.*
*Według badań witryny bankier.pl

Sposób 2 – roznoszenie ulotek/gazetek reklamowych
Roznoszenie ulotek lub gazetek marketingowych jest łatwym i szybkim sposobem na zdobycie dodatkowych pieniędzy. „Ulotkowe stawki” są różne i wahają się od 8 zł do 15 zł za godzinę pracy, przy czym większość pracodawców daje możliwość elastycznego grafiku, który można z łatwością dopasować do rozkładu dnia. Może warto spróbować?

Sposób 3 – niania na niepełny etat
Lubisz dzieci? Pracuj jako niania! Przejrzyj portale ogłoszeniowe, a znajdziesz mnóstwo ofert pracy w takim charakterze. Oferty różnią się między sobą zakresem obowiązków oraz – rzecz jasna – wysokością wynagrodzenia. Możesz pracować jako niania i pomoc domowa w jednym – wtedy wypłata będzie odpowiednio wyższa. Praca niani na niepełny etat może Ci zapewnić nawet 1500 zł – 2000 zł dodatkowo miesięcznie!

Sposób 4 – praca w Internecie
Internet daje ogromne możliwości zarobkowe bez wychodzenia z domu. Jeśli choć trochę interesujesz się mediami społecznościowymi, forami internetowymi czy blogowaniem – to biznes dla Ciebie! Możesz z łatwością zarobić na prowadzeni czyjegoś fanpage na Facebook’u, pisaniu artykułów na firmowego bloga lub poprzez wystawianie opinii na temat produktów i usług. Opcji jest mnóstwo, wystarczy trochę poszukać.

Sposób 5 – wyroby spożywcze na zamówienie
Masz talent do gotowania lub pieczenia ciast? Ogłoś się w sieci i zarabiaj na swojej pasji! Popyt na domowe wyroby spożywcze zawsze jest duży, szczególnie w okresie weselno-komunijnym. Spróbuj swoich sił! Pamiętaj też, aby ceny nie były zaniżone czy też zawyżone, ale wprost proporcjonalne do ceny produktów składowych i wykonanej pracy.

Sposób 6 – rękodzieło
Jeśli zostałeś obdarzony talentami do szycia, szydełkowania czy sztuki manualnej, może to być Twój sposób na dodatkowy zarobek! Bluzki, sukienki czy garnitury na zamówienie lub wyszywane poszewki czy serwetki to bardzo pożądane towary, szczególnie w mieście, gdzie każdy chce się wyróżniać z tłumu. Możesz także zarabiać na ręcznie wykonywanych figurkach czy naczyniach ozdobnych.

Sposób 7 – usługi kosmetyczne w domowym zaciszu
Umiesz i kochasz wykonywać makijaże? A może masz dryg do fryzjerstwa? Koniecznie spróbuj swoich sił w domowym zaciszu. Takie usługi zawsze są na czasie – o każdej porze roku, a zdobyte klientki na pewno przyprowadzą następne zainteresowane, gdyż informacja o tego typu usługach roznosi się szybko „pocztą pantoflową”.

Sposób 8 – pomoc w naprawach domowych
Umiesz naprawić kran, cieknącą rurę lub zaszpachlować odpadający tynk? Możesz wykorzystać swoje talenty poza czterema ścianami własnego domu, a przy okazji pomóc komuś w potrzebie. Drobne naprawy mogą się przerodzić w poważniejsze zlecenia i umożliwić Ci dobry start w świat biznesu!