Święta już za nami, a okres między 27-mym a 31-szym grudnia to czas gorących przygotowań do najbardziej hucznej imprezy w roku. Z tej okazji sporządziliśmy dla Was 5-punktowe kompendium oszczędnego imprezowicza! Wydaj mało i baw się dobrze!

Sposób 1 – zrób tematyczną domówkę

Impreza w domu/mieszkaniu czyli popularnie zwana „domówka” lub niegdyś „prywatka” to sposób na Sylwestra dla większości Polaków. Jest tania i nie wymaga długich i żmudnych przygotowań, takich jak w przypadku balu lub imprezy w klubie. Zorganizowanie przyjęcia we własnym mieszkaniu pozwoli Ci zaoszczędzić „kilka stów”, które w przypadku droższej alternatywy musiałbyś wydać na bilet wstępu na bal (ceny od ok. 150 zł do nawet 600 zł za osobę) czy kreację/fryzurę. Jako organizator musisz jednak zadbać o odpowiedni klimat imprezy, zapewnić przekąski czy muzykę. Wydatki związane z organizacją domówki, takie jak zrobienie kanapek czy zapewnienie słodkich i słonych przekąsek to stosunkowo małe straty dla Twojego budżetu. Ponadto, jeśli organizujesz zabawę w gronie najbliższych przyjaciół, możecie podzielić się kosztami za jedzenie i alkohol.

Tutaj możesz sprawdzić kilka tanich przepisów na imprezowe dania: http://bit.ly/2BzzatM

Wymyśl motyw przewodni – takie tematy jak „impreza w stylu retro” czy „bal przebierańców” zapewnią Twoim gościom niezapomniane wrażenia!

Sposób 2 – koniec roku we dwoje

Jeśli nie jesteś fanem hucznych imprez lub chcesz odpocząć od zgiełku i tłumu, pamiętaj o alternatywie Sylwestra we dwoje. Poświęćcie chwilę na przewertowanie ofert sylwestrowych atrakcji dla dwojga. Wiele kurortów w Polsce i zagranicą oferuje całkiem ciekawe rozwiązania cenowe. Jeśli jednak nie stać Cię na wyjazd czy spa – porozmawiaj ze swoją drugą połówką o rzeczach, których jeszcze nie robiliście. Zorganizujcie wieczór pełen niezapomnianych wrażeń.

Tutaj znajdziesz kilka pomysłów jak przygotować się na Sylwestra we dwoje: http://bit.ly/2B2oqmJ

Sposób 3 – sylwestrowy wyjazd

Jeśli znudziły Cię miejskie atrakcje, możesz wybrać się na samodzielnie zorganizowany wyjazd sylwestrowy, np. w góry. Odpowiednio zaplanowana wycieczka nie powinna kosztować więcej niż 500 zł na dwie osoby. Jeśli jednak to wciąż za dużo, warto zainteresować się tzw. couchsurfingiem czyli „wymianą noclegów” (więcej na temat tego „zjawiska” przeczytasz tutaj – http://bit.ly/2z1MHYP). Oprócz darmowego noclegu, możesz także poznać wielu wspaniałych ludzi, a zapłacisz tylko za podróż. Może warto zaryzykować?

Sposób 4 – impreza masowa

Każde duże miasto organizuje koncert z okazji przywitania Nowego Roku. Jeśli chcesz za darmo posłuchać muzyki na żywo, możesz wybrać się do centrum i wziąć udział w imprezie masowej. Wstęp na tego typu wydarzenia jest oczywiście za darmo. Jedyne o czym musisz pamiętać to dobry humor i ciepła kurtka.

Sposób 5 – filmowy koniec roku

Wiele warszawskich kin organizuje sylwestrowy maraton filmowy, więc jeśli nie należysz do grona imprezowiczów i kochasz kino – jest to idealna alternatywa dla Ciebie! Cena takiej imprezy waha się od 50 zł do 150 zł za osobę w zależności od miasta i sieci kinowej.  Jesteś posiadaczem kina domowego? Maraton z ulubionymi filmami możesz zorganizować w domu w gronie przyjaciół.