Tylko 1 % ludności może pozwolić sobie na najdroższe samochody, ogromne domy i złote klamki. Co sprawia, że jedni mogą dojść do dużej fortuny, a inni nie są w stanie poprosić szefa o podwyżkę? Poznaj 5 powodów dlaczego pieniądze Cię nie lubią!

Nastawienie

Kluczowym podłożem każdego sukcesu jest nasze nastawienie. Niestety, niektóre niezbyt korzystne nawyki myślowe wynosimy z domu. Jeśli Twoi rodzice wciąż powtarzali Ci, że bogaci ludzie to oszuści, albo, że pieniądze są „złem koniecznym” – musisz natychmiast zmienić swoje myśli! Pamiętaj, że to, co masz w głowie kreuje Twoją rzeczywistość. Pieniądze nie płyną do osób, które ich nie lubią.

Podejmij decyzję!

Banalne, prawda? Jest jednak wielu amatorów sukcesu, którzy wciąż boją się zadecydować co tak naprawdę chcą robić w życiu. Podjęcie decyzji jest kluczowe. Prześledź historie milionerów, a dostrzeżesz ciekawą analogię – żaden z nich nie tracił czasu na tkwienie w znienawidzonej pracy!

Mityczna „strefa komfortu”

Ludzie sukcesu nie boją się działać! Nic przecież nie dzieje się samoczynnie. Nawet zwycięzcy Lotto musieli iść do kiosku i wysłać kupon! Aby zdobyć więcej pieniędzy musisz odwrócić się plecami do wygodnego fotela czy hipnotyzującego telewizora i podjąć działanie. Wygodna posadka na etacie i comiesięczne 2000 zł nie zagwarantują Ci miejsca wśród milionerów. Zdobądź wiedzę na temat inwestowania, załóż fundusz oszczędnościowy lub podejmij się dodatkowej pracy. Ubierz się w wytrwałość i wprowadź zmiany już dziś!

Właściwi ludzie to podstawa!

Zmiana kursu życiowego to nie lada wyzwanie – nie podołasz mu w pojedynkę! Wsparcie osób nastawionych pozytywnie do Ciebie i drogi, którą obrałeś, doda Ci skrzydeł. W tym ciężkim dla Ciebie czasie nie możesz otaczać się pesymistami, którzy burzą zapał i odbierają siłę. Pamiętaj, aby żyć w nieustannej inspiracji, a Twoja motywacja będzie tylko wzrastać.

„Nie jestem zbyt dobry, aby być bogatym!”

Czy wiesz, że najnowsze badania psychologiczne dowiodły, że inteligencja bogaczy zwykle jest na przeciętnym (lub dużo niższym) poziomie? Pocieszony? Okazuje się, że iloraz inteligencji wcale nie jest warunkiem koniecznym do osiągnięcia sukcesu. Warto jednak zauważyć, że wszyscy milionerzy mają dwie wspólne cechy – wytrwałość i wiarę w swój cel. Możesz być pewien, że Steve Jobs miał setki wątpliwości, kiedy zaczynał swój ‘garażowy’ biznes , a później został zwolniony z własnego przedsiębiorstwa! Nikt nie jest „za głupi”, aby spełnić swoje marzenia. Wystarczy tylko odrobina wiary we własne siły.