Właśnie rozpoczęły się wakacje. Zapewne większość z was już zaplanowała urlopy w towarzystwie swoich pociech. Dla tych, którzy jeszcze się zastanawiają nad wyborem wymarzonej destynacji, przygotowaliśmy zestawienie 5 miejsc idealnie dopasowanych do rodzinnego wypoczynku. Może któreś z nich będzie inspiracją do zorganizowania wspaniałego wyjazdu z dziećmi na pokładzie?

Grecja

Grecja to niewątpliwie jeden z najbardziej popularnych kierunków wybieranych przez polskich turystów. Przepiękne plaże, wyspy i zatoki połączone z nietypową architekturą i mnóstwem starożytnych zabytków to strzał w dziesiątkę zarówno dla fanów plażowania, jak i aktywnego wypoczynku. Zwiedzanie Grecji to także świetna lekcja historii dla malucha! Jeśli więc wybrałeś ziemie starożytnych Hellenów, koniecznie zawrzyj w swoim planie wycieczkowym takie miejsca jak: Santorini, Kreta czy Ateny.

Cypr

Cypr to przepiękna wyspa położona u wybrzeża Turcji, Syrii i Libanu. Słońce świeci tu ponad 300 dni w roku, a oryginalna przyroda i urokliwe klify nacieszą oko najbardziej wymagającego turysty. Cypryjskie plaże słyną z czystej, turkusowej i ciepłej wody. Wzgórza porośnięte kaktusami i śródziemnomorską roślinnością są wspaniałym uzupełnieniem górzystego krajobrazu. Jednakże, wyspa to również świetne miejsce do zwiedzania. Antyczne miasta w Pafos i Kurion oraz Muzeum Cypru w Nikozji to pozycje obowiązkowe. Wyspę można z łatwością przejechać wzdłuż i wszerz w ciągu tygodniowego pobytu, a dzieci na pewno docenią odkrywanie nowych, nieznanych miejsc!

Czarnogóra

Góry i morze w jednym, a do tego dużo słońca i tani kurs walutowy. Tak w skrócie można opisać graniczącą m.in. z Chorwacją – Czarnogórę. To kraj pełen iście rajskich widoków, ale także wielu zabytków. Wśród jego zalet można wymienić też bardzo smaczną bałkańską kuchnię i hotele, które są idealnie przystosowane dla rodzin z dziećmi. Turyści chwalą bałkańskie animacje i różnorodność krajobrazów. Należy jednak pamiętać, że najlepsza pogoda dopisuje tu w okresie wakacyjnym. Pod koniec września w Czarnogórze rozpoczyna się jesień, a temperatury znacznie spadają.

Francja – Disneyland

Kto w dzieciństwie nie pragnął odwiedzić krainy zamieszkanej przez bohaterów naszych ulubionych bajek? Od niemal dwóch dekad jest to możliwe, a wspomniana kraina znajduje się nieopodal miasta zakochanych – Paryża. W 1992 roku powstał pierwszy europejski park Walta Disneya, który nazwano później „Disneylandem”. Park rozrywki jest jednym z największych tego typu przedsięwzięć na świecie, a przewodnicy w postaci Myszki Mickey czy Kaczora Donalda dodają mu niezaprzeczalnego uroku. Niewątpliwie, park Disneya to gratka dla najmłodszych, ale również świetna rozrywka dla dorosłych. Nie zapominajmy, że nieopodal Disneylandu znajduje się przepiękny Paryż, a wytrwali mogą także zaplanować eskapadę na Lazurowe Wybrzeże.

Bułgaria

Bułgaria kusi nie tylko przepięknym, turkusowym Morzem Czarnym i rozległymi plażami, ale przede wszystkim niskimi cenami i krótkim okresem podróży (lot samolotem trwa niecałe 2 godziny). Słoneczny Brzeg to region słynący z bogatego życia nocnego, rodzinnych hoteli i wodnych parków rozrywki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno rodziny z dziećmi w wieku nastoletnim, jak i małżeństwa z maluchami, dla których najlepszym wariantem są hotele nieco oddalone od głównej promenady. W okolicy znajdują się także miasta pełne antycznych zabytków, np. Nessebar. Bułgaria to niewątpliwie jedna z najbardziej atrakcyjnych i najtańszych ofert wakacyjnych dla całej rodziny, którą warto wziąć pod uwagę podczas planowania urlopu.