1 sierpnia w Krynicy Morskiej miała miejsce III odsłona Summer Amber Festival 2018 czyli prawdziwego święta wakacji w rytmie muzyki disco/dance! LoanMe jest głównym sponsorem wszystkich dni festiwalowych. Do tej pory wydarzenia odbyły się w Jantarze (20-21 lipca) oraz Jastarni (25 lipca). Krynica Morska to już przedostatni przystanek na trasie festiwalowej. Imprezę poprowadzili – Zuzanna Brinkiewicz oraz Mateusz Balcerek.

Imprezę w Krynicy Morskiej rozpoczął debiutujący zespół American Boy, który skutecznie zgromadził publiczność pod sceną. Ciekawostką jest fakt, iż lider zespołu wygrał sporą sumę na loterii, co wyraźnie zaznaczył podczas przemowy przed występem. Nagrodę inwestuje w rozwój założonej przez siebie grupy muzycznej i spełnianie dziecięcych marzeń.

Jako drugi wystąpił charyzmatyczny Yugine w otoczeniu muzyków. Jest to grupa dobrze znana publiczności Summer Amber Festival, ponieważ  występowała już wcześniej zarówno w Jantarze, jak i Jastarni.

Następnie przyszedł czas na wyjście kandydatek do tytułu Bursztynowej Miss Krynicy Morskiej. Zdobywczynie tytułu Miss oraz Vice Miss pojadą na finał do Ustki już 11 sierpnia, gdzie będą walczyć o tytuł Bursztynowej Miss Polski oraz Miss LoanMe.

Tytuł Bursztynowej Miss Krynicy Morskiej otrzymała Magdalena Szymańska – Berc. Tytuł I Vice Miss wywalczyła Ewelina Maciaszek, natomiast II Vice Miss i Miss Publiczności została Ewelina Szymańska. Dwie kandydatki otrzymały od Jury “dziką kartę”, co uprawnia je do  partycypowania w finale wyborów w Ustce.

Po zmroku na scenie pojawił się zespół Cristo Dance, który rozgrzał publiczność przed koncertem Gwiazdy wieczoru.

O godzinie 22:00 na scenie pojawił się autor hitu ostatnich miesięcy o tytule “Miłość w Zakopanem”. Sławomir wraz z małżonką porwali publiczność do wspólnej zabawy. Zgromadzeni słuchacze wielokrotnie wykrzykiwali imię swojego idola, a śpiewom i tańcom nie było końca.

Finał Summer Amber Festival 2018 oraz plebiscytu Bursztynowej Miss LoanMe odbędzie się w Ustce, 11 sierpnia. Gwiazdą wieczoru będzie Paulla! Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Zdjęcia: Karol Doerfer