„Rzuć się piórnikiem!” to hasło przewodnie akcji charytatywnej zorganizowanej w LoanMe w sierpniu 2018 roku. Przez cały miesiąc nasi pracownicy z wielkim zaangażowaniem zbierali dary rzeczowe w postaci artykułów szkolnych dla dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Płocku. Akcja dla dzieci z Domu Dziecka została zakończona.

Zebraliśmy cały kosz materiałów szkolnych, a w nim: zeszyty, długopisy, farby, piórniki czy plecaki! Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci oraz opiekunów ośrodka!

Kilka słów o placówce:

Obecnie w placówce znajduje się 52 dzieci w wieku od 9 do 22 roku życia. W ośrodku panuje radosna, przyjazna atmosfera. Dzieci zachęcane są do rozwijania swoich pasji oraz nieustannie wspierane na ścieżce edukacyjnej.  Opiekunowie, na czele z Panią Dyrektor pragną zapewnić dzieciom należytą opiekę oraz umożliwić im dobry start w dorosłe, samodzielne życie.

Wśród mieszkańców placówki wyczuwalna jest bardzo silna więź, a dzięki działaniom opiekunów dzieci są odważne, otwarte na świat i pełne radości, mimo przeżytych doświadczeń. Jak opowiada Rafał – jeden z podopiecznych OOW: Z perspektywy czasu, doceniam to, że znalazłem się w tym miejscu. Rafał trafił do ośrodka trzy lata temu, kiedy miał 15 lat. W ośrodku został otoczony opieką i jest nieustannie wspierany w rozwijaniu swoich sportowych umiejętności. Na pytanie co chciałby powiedzieć swoim opiekunom odpowiedział: Dziękuję. Po prostu dziękuję.

W piątek, 7 września ekipa LM News w towarzystwie wolontariuszki – Pauliny Sosińskiej odwiedziła Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy w Płocku i osobiście przekazała zebrane dary w ręce dzieci. Wspólnie z podopiecznymi Domu Dziecka spędziliśmy czas na tworzeniu prac plastycznych, które zostały przewiezione do biura LoanMe.

Następnie odbyło się uroczyste przekazanie zebranych darów i podziękowania.

Ośrodek Opiekuńczo – Wychowawczy to niezwykła placówka, w której dzieci mają szansę na lepszy start w dorosłe życie. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać takie organizacje! Jeśli też chcesz pomóc, skontaktuj się z Ośrodkiem lub odwiedź ich profil na Facebooku (@osrodekopiekunczowychowawczy) i dowiedz się co możesz zrobić

Reportaż z tego wydarzenia już wkrótce na naszym kanale Youtube!

Wszystkie zdjęcia pochodzą z oficjalnego profilu Ośrodka Opiekuńczo – Wychowawczego na Facebooku.