Poradniki LoanMe 27.06.2019

5 sposobów na tanie wakacje

5 sposobów na tanie wakacje

Wakacje to słowo, które zazwyczaj kojarzy się jednoznacznie… dobrze. Wymawiając ten wyraz, w głowie mamy wyobrażenie pięknej plaży, słońca i wspaniałych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Ale zawsze pozostaje druga strona medalu – koszty. Według badań przeprowadzonych dla Diners Club Polska – aż 25% respondentów wyda na wakacyjną podróż ponad 2,000 zł. *
Niestety, niektórzy nie mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Co zrobić, jeśli chcemy zafundować naszym bliskim wakacje marzeń, ale nie mamy na to odpowiednich środków? Specjalnie dla Was wsłuchaliśmy się w głosy Internetu, aby znaleźć najbardziej praktyczne rozwiązania!
 

5 sposobów na tanie wakacje

Sposób 1 – jedź na własną rękę!
Wczasy w 5-gwiazdkowym hotelu z pełnym wyżywieniem i animacjami kosztują duże pieniądze. Jeśli jednak chcesz cieszyć się zmianą otoczenia i przyrodą egzotycznego kraju i nie musisz mieć w pokoju „złotych klamek”, możesz śmiało zacząć planować podróż życia… na własną rękę. Jeśli jesteś zdecydowany na taką ewentualność, musisz jak najszybciej zdać sobie sprawę, że rzucasz się na głęboką wodę. Dlaczego? Wszystko od początku do końca musisz zorganizować sam – przejazdy, możliwości poruszania się po mieście, nocleg i wyżywienie. Dodatkowo musisz również uzbroić się w ciekawość świata i chęci zdobywania wiedzy, która będzie Ci niezbędna podczas zagranicznych wojaży. Warto przed wyjazdem przejrzeć podróżnicze fora internetowe i poczytać o zwyczajach kulturowych panujących w danym mieście/kraju. Z relacji podróżników można również wywnioskować gdzie najlepiej i najtaniej przenocować, na co uważać i jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych. Podróż na własną rękę do obcego kraju to nie lada wyzwanie, ale według relacji „świadków” warto je podjąć, chociażby ze względu na mnóstwo przygód, które przeżywali „po drodze”, do tego deklarują oszczędność pieniędzy o ok. 30-40% w stosunku do wczasów zorganizowanych przez biuro podróży.

5 sposobów na tanie wakacje

Sposób 2 – praca marzeń
Świetnym sposobem na udane wakacje zagranicą jest praca w charakterze wyjazdowym, np. jako wychowawca kolonijny lub dozorca. Ludzie zamożni bardzo często poszukują osób, którzy będą doglądać ich posiadłości podczas dłuższej nieobecności. Nie dość, że zmienisz otoczenie (na zdecydowanie dłużej niż dwa tygodnie) to jeszcze możesz na tym zarobić. Jeśli należysz do osób aktywnych i rozrywkowych możesz spróbować swoich sił w pracy animatora w ośrodku wypoczynkowym. Wiele biur podróży i hoteli zatrudnia nawet studentów, co oznacza, że praca nie wymaga wielu specjalnych kwalifikacji. Animatorzy pracują na pełen etat, co znaczy, że w tygodniu mają również dni wolne, które można wykorzystać na zwiedzanie okolicy i poznanie nowych ludzi. Sprawdź oferty pracy najbliższego biura podróży!
 

5 sposobów na tanie wakacje

Sposób 3 – nocleg na kółkach
Kto nie chciałby mieć zaczarowanego pojazdu, w którym można zjeść, przespać się i jechać tam, gdzie dusza zapragnie? Dobra wiadomość jest taka, że ten pojazd istnieje i nazywa się „kamper” lub „przyczepa kempingowa”. O ile kupno własnego pojazdu wyniesie nas od ok. 20.000 do 60.000 zł, o tyle wynajem to koszt rzędu 150-200 zł za dobę. Jeśli chcielibyśmy się wybrać na 7-dniowy wyjazd, koszt wypożyczenia „hotelu na kółkach” wyniósłby 1050 zł w najtańszej wersji! Do tego dochodzi świadomość, że możemy być każdego dnia gdzieś indziej!
 

5 sposobów na tanie wakacje

Sposób 4 – „couch surfing”
Istnieje wymiana studentów, wymiana samochodów, więc dlaczego by nie wymienić się mieszkaniami? „Couchsurfing” daje taką możliwość. Cały mechanizm jest bardzo prosty i polega na tym, że ktoś udostępnia nam swoje mieszkanie za darmo, a my musimy odwdzięczyć się tym samym. „Wymiana mieszkania” to świetna okazja do wypoczynku w odległym zakątku świata z darmowym noclegiem! To również możliwość poznania nowych ludzi i zawiązania ciekawych przyjaźni. Zainteresował Cię fenomen „couchsurfingu”? Dużo przydatnych informacji zasięgniesz tutaj:
http://natemat.pl/9705,darmowa-kanapa-na-bali-podroze-z-fantazja-i-bez-portfela
 

5 sposobów na tanie wakacje

Sposób 5 – last minute
Jeśli lubisz nutkę ryzyka – sprawdź oferty wakacji last minute! Wystarczy spakować walizki i czatować na samolot! W sieci jest mnóstwo okazji „na ostatnią chwilę” za niewielkie pieniądze, a wycieczka do Twojej wymarzonej destynacji może być przeceniona nawet o 80%! Sprawdzaj promocje „last minute” w Twoim biurze podróży, możesz również skorzystać z usług takich portali jak: „flyforfree.pl” lub „wakacyjnipiraci.pl”, które niemal codziennie publikują szalone okazje!


A Ty – jaki masz pomysł na wakacje marzeń?

 


* Źródło: www.wgospodarce.pl